Pristato A. Kaušpėdo biuro pasiūlymus 600 butų Kauno Aukštuosiuose Šančiuose | Ąžuolų namai

Pristato A. Kaušpėdo biuro pasiūlymus 600 butų Kauno Aukštuosiuose Šančiuose

2022-12-16

Lukas Blekaitis „Verslo žinios“

 

Fizinio asmens netiesiogiai valdoma restruktūrizuojama UAB „Būstuva“ Kauno Aukštuosiuose Šančiuose, jau daugiau nei dešimtmetį vystomoje teritorijoje, ketina pasiūlyti dar 588 butus. Vystytojo negąsdina sumažėjęs pirkėjų aktyvumas, o konkurentų statybas mieste sveikina.

 6,5 ha ploto sklype Verkių g. 48 projektuojamas kompleksas iš viso turėtų būti sudarytas iš 18 daugiabučių. 3,9 ha ploto valstybinio sklypo yra išnuomota „Būstuvai“. Šiuo metu teritorijoje „Ąžuolų namų“ projekte iš anksčiau baigiamas statyti penktasis daugiabutis su 33 butais, tad planuose – dar 13 namų.

 

Dauguma naujų pastatų projektuojami 3–6 aukštų, o sklypo viduryje numatomi 3 vertikalūs akcentai, atitinkamai 9, 11 ir 15 aukštų. Kvartale planuojama formuoti vidinius kiemus, sujungtus pėsčiųjų taku. Taip pat projektuojamos 679 automobilių stovėjimo vietos trijose požeminėse aikštelėse.

 

Daivis Kublickas, „Būstuvos“ vadovas ir savininkas, pasakoja, kad projektuotojams buvo iškelta užduotis sukurti vieningą koncepciją tolesnei kvartalo plėtrai.

 

„Norėjome, kad projektas būtų šiuolaikiškas, konceptualus, bendras visam kvartalui, kad nebūtų statoma po vieną namą ir paskui sprendžiami inžinerinių tinklų klausimai kiekvienam pastatui atskirai. Tai vienas kompleksinis sprendimas, atitiksiantis šiuolaikinius tiek architektūros, tiek gyvenimo kokybės reikalavimus“, – VŽ teigia D. Kublickas.

Projekto Verkių g. 48 vieta. „Regia“ atvaizdas.

 

Projektą numatoma vystyti trylika skirtingų statybos etapų, bent jau taip teigiama Algirdo Kaušpėdo architektų biuro UAB „JP Architektūra“ parengtuose projektiniuose pasiūlymuose, pateiktuose Kauno miesto savivaldybei. Kiekvienam etapui bus rengiamas atskiras techninis projektas. Numatoma, kad dalis etapų gali būti vystoma tuo pačiu metu.

 

„Pastatų statyba numatoma etapais, kad statybos darbų poveikis aplinkai, gyventojams, gretimoms teritorijoms būtų minimalus. Sklypas iš pietų ribojasi su neužstatytais sklypais, šiaurės pusėje esantiems garažų ir pramoniniams pastatams neigiama įtaka nenumatoma“, – teigiama dokumentuose.

 

Pasak pašnekovo, kokiu tempu statyti, diktuoja esama situacija būsto rinkoje. Statybas viliamasi pradėti kitų metų rudenį.

 

„Projektas tęstinis, prasidėjęs dar nuo 2007 m. Judėjo iš lėto, todėl dabar norime viską daryti kompleksiškai. Taip pat keliame kartelę, orientuojamės į vidutinės ir aukštesnės klasės pirkėją“, – nurodo D. Kublickas.

 

Paklaustas dėl numanomų investicijų, įmonės vadovas teigia, kad apie tai dar anksti kalbėti.

Numatoma projekto plėtra etapais. Bendrovės nuotr.

 

Kublicko sumažėjęs būsto pirkėjų aktyvumas negąsdina, esą tai tiesiog diktuos projekto vystymo spartą, o aktyvesnius plėtotojų žingsnius laikinojoje sostinėje sveikina.

 

„Žinome, kad nusimato projektų ir Aleksote, ir palei Nemuną, visur plėtra yra, bet žmogus renkasi ten, kur jam patraukliau. Pavyzdžiui, Aukštieji Šančiai gali būti puiki vieta šeimoms, ramiam gyvenimui, kai centrinė miesto dalis daugiau aktyvi. O rinka apstojusi visur vienodai, dabar Lietuvoje toks laikotarpis. Plėtra Kaune taip pat gerai – Vilnius jau apsistatęs, reikia ir Kauną plėsti“, – tikina pašnekovas.  

 

Plačiau: https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas-statyba/2022/12/16/pristato-a-kauspedo-biuro-pasiulymus-600-butu-kauno-aukstuosiuose-sanciuose#ixzz7o0Hf6kDU

  Susisiekite

  * privalomi laukeliai

  Siųsti

  Jūsų užklausa sėkmingai išsiųsta.
  Netrukus su Jumis susisieksime!

  Šioje svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda paspartinti naršymą ir užtikrinti individualesnį Svetainės funkcionavimą. Naršydami toliau Jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika. Daugiau informacijos apie slapukų naudojimą, jų užblokavimą ar pašalinimą rasite mūsų Privatumo politikoje .

  SUTINKU

  SEKITE MUS